Portugalczyk - zatrzymał się i ... ruszył - co jest?
Odpowiedz do tematu

adamstepien
[Usunięty]
: Portugalczyk - zatrzymał się i ... ruszył - co jest?
Witam kolegów fachowców

Mój Parnis "portugalczyk" zrobił mi dzisiaj psikusa. O godzinie 16 zatrzymał się i nie okazywał żadnych oznak życia (w pełni "naładowany"). Wsadziłem go w kieszeń żeby nie przynosił mi wstydu swoim bezruchem, a gdy zajrzałem do niego o 18 to tykał sobie w najlepsze jakby nigdy nic. Co jest grane, czy to się zdarza? Od dziś z niepokojem będę zakładać go na rękę :(
Dodam, że:
- nabyłem go dwa miesiące temu
- nie był regulowany, konserwowany, oliwiony czy jakoś w inny sposób niepokojony
- chodził całkiem poprawnie (spieszył się 7 sekund na dobę)
- zatrzymał się podczas jazdy samochodem - żadnych wstrząsów czy innych zdarzeń szokowych

Pozdrawiam wszystkich
Adam

:
Najpierw przyjrzałbym się wskazówkom czy się nie blokują. Potem szukałbym dalej.

:
Jeśli ma ładne wychylenia balansu i cyka jak dawniej, a odchyłka się nie zwiększy, to albo wskazówka, albo jakiś paproch chwilowo zablokował mechanizm. Ciężko mi wymyślić cokolwiek innego, jak mi przyjdzie do głowy, to uzupełnie. Pamiętam, że raz coś takiego mi się przytrafiło, ale w dość leciwym zegarku (tyle że zaraz po konserwacji). Zatrzymał się bez sensu, po czym po potrząsnieciu ruszył i nigdy więcej mu się nie zdarzyło.

Ostatnio zmieniony przez pmwas 2010-06-03, 22:42, w całości zmieniany 1 raz
Ну, погоди! :wkurzony:
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.