Poprzedni temat «» Następny temat
WR Marynek
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #16  Wysłany: 2010-04-06, 11:49   

Forum sadystów normalnie! :mrgreen:

Co do getat to byłbym pewien, że te 30WR ma, bo kilka osób na wus robiło testy, a i sam getat podkreśla, że "water tested" robi. :wink:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #17  Wysłany: 2010-04-06, 12:18   

Z tym wr to nie ma tez co przesadzac - starczy 30 czy 50 WR , taki homarek to wystarczy by przezyl przypadkowe incydenty z woda , takie jak
Przypadkowe wpadniecie do basenu lub plytkiej wody w akwenach otwartych (rzeka morze jezioro),
Mycie rak , prysznic , wanna,
Zimowe spotkanie ze sniegiem lub wilgocia latem pod namiotem ,
przypadkowe wypranie lub wizyte w toalecie
Takie przypadki zwykly homar powinien przezyc i to by mi wystarczylo .
Co do oyginalnych Panerai , historie pod tytulem jestem nurkiem technicznym szukam zegarka do pracy , wiec kupuje Pama za 20 K , to mozna sobie miedzy bajki wsadzic . Taka onetowa fantazja trolowska :)
_________________

 
 
tewie
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-04-07, 16:08   

svedos napisał/a:
Maryśka zasadniczo ma porządną konstrukcję szkiełko w kopercie jest osadzone na wcisk za pomocą uszczelki z tworzywa, szkiełko w deklu w identyczny sposób, sam dekiel ma także porządną gumową uszczelkę. Wałek naciągu jest uszczelniony w tubusie, a sama koronka ma dodatkową uszczelkę którą jest dociskana do tubusa dżwignią od osłony koronki. Można więc zarydzykować :wink: że wodoszczelność Marysiek powinna się zawierać pomiędzy 5-10 ATM.

Dobrze jednak sprawdzić przed testem czy faktycznie na koronce i na deklu są w/w uszelki.
Dlaczego to piszę ? ano dlatego że wcześniej odpadła mi osłona koronki i chcąc sprawdzić czy można przewiercić na wylot , odkręciłem dekiel i było mi bardzo wesoło gdy stwierdziłem brak uszczelki pod deklem . Przyznać jednak muszę że jest piękny rowek na kopercie który na 100 % zapewni szczelność , ale zastanawiam się czy nasi zegarmistrze mają takie uszczelki . Natomiast z odpadniętą osłoną koronki sam jeszcze nie wiem co zrobić z tym fantem . :lol:
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-04-07, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #19  Wysłany: 2010-04-07, 18:03   

A czemu się mu odpadnęło, temu osłonku ;) ?? Przecież tam są 2 śruby ...
Na upartego - możesz Poxipolem wkleić :lol: ...
 
 
tewie
[Usunięty]

 #20  Wysłany: 2010-04-07, 21:07   

Ano odpadnęła dlatego że w tych dwóch otworkach jest ciul nie gwint , albo inaczej , śladowe ilości który w dodatku jak wiadomo jest dość krótki . Myślę że chyba oni wiercą zbyt duże otworki pod śrubki 1,5 mm. Natomiast z doświadczenia przy klamerce wiem że paskudnie się gwintuje inox . Zastanawiałem się po odkręceniu dekla czy nie pogłębić tych otworów ale wyszło mi że to nic już nie zmieni bo mięsa jest jeszcze chyba tylko 0,5 mm.
Można jedynie przewiercić na wylot i dać nakrętki , ale nie mam zielonego pojęcia skąd wziąć dłuższe śrubki i nakrętki do nich ?. Może coś poradzicie , też skąd wziąć uszczelkę pod dekiel. :idea:
Zaczynam kochać chińskie zegarki bo przy nich tyle fajnych zagadek. :lol:
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-04-07, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #21  Wysłany: 2010-04-07, 21:10   

Uszczelki ma JAckson.
Właśnie z nim gadam o uszczelkach do forumowych Parnisów, poproszę o twoją do dekla. To jest 44 mm koperta?

Ale z tym Poxipolem t ja na serio mówiłem.
Jest taki który twardnieje praktycznie jak stal, służy właśnie do spoinowania stali. Jeśłi wypełnisz tym otwory - i wkręcisz śruby - moim zdaniem będziesz miał całkiem sensowny gwint.
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2010-04-07, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #22  Wysłany: 2010-04-07, 21:18   

tylko potem moze byc problem z wykreceniem srubeczek jak wyschnie
_________________

 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #23  Wysłany: 2010-04-07, 21:20   

ALAMO napisał/a:

Jest taki który twardnieje praktycznie jak stal, służy właśnie do spoinowania stali. Jeśłi wypełnisz tym otwory - i wkręcisz śruby - moim zdaniem będziesz miał całkiem sensowny gwint.


chester - dość drogi - po stwardnieniu daje się nawet obrabiać jak stal - znajdziesz na allegro
_________________
Ostatnio zmieniony przez kadarius 2010-04-07, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tewie
[Usunięty]

 #24  Wysłany: 2010-04-07, 21:24   

Witaj ALAMO !
to jest 47 , o kleju też myślałem ale chyba są lepsze niż poxipol . Wiesz jeżeli możesz to bardzo proszę ( uszczelka ) . Ja coś słyszałem o kleju typu Locktite , ale on się ceni chyba więcej niż zegarek , bo też jak wiadomo nikt nie sprzedaje na gramy.
edyt : witajcie wszyscy.
Ostatnio zmieniony przez tewie 2010-04-07, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #25  Wysłany: 2010-04-07, 21:30   

tewie napisał/a:
Witaj ALAMO !
to jest 47 , o kleju też myślałem ale chyba są lepsze niż poxipol . Wiesz jeżeli możesz to bardzo proszę ( uszczelka ) . Ja coś słyszałem o kleju typu Locktite , ale on się ceni chyba więcej niż zegarek , bo też jak wiadomo nikt nie sprzedaje na gramy.
edyt : witajcie wszyscy.


OK! Dołożę do zamówienia, o ile ma. Do 44mm ma na pewno.

Ja myślałem o takim patencie : taka masa twardniejąca do metalu, wypełnić otwory, zaczekać aż się trochę zestali. Wkręcić śrubki, wykręcić, zostawić do całkowitego utwardzenia. W najgorszym razie - będziesz musiał nawiercać i gwintować ;)
 
 
tewie
[Usunięty]

 #26  Wysłany: 2010-04-07, 22:18   

Pomysł wydaje się ciekawy ale z doswiadczenia wiem że to zestalanie zachodzi dość szybko więc chyba będzie mało czasu . Wiem że robi się coś takiego od razu przedtem smarując śrubki jakimś tłuszczem i powstaje wtedy drugi gwint . Jednak to może się udać w większym wymiarze a przy tak małych gabarytach bardzo watpię , bo to tak jak z przekrojami krytycznymi niby te same prawa a wyniki wychodzą inne.
Udam się chyba na początek do majstra od zegarków , zabaczę co mi powie i czy ma jakieś części i narzędzia .
Ale dzięki za rady będę w wolnych chwilach kombinował . :grin:
 
 
andre
[Usunięty]

 #27  Wysłany: 2010-04-07, 22:48   

http://www.allegro.pl/ite..._epoxy_usa.html
 
 
n1joker 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 614
Skąd: WM
 #28  Wysłany: 2010-04-08, 00:30   

To już chyba lepiej klej do gwintów. Jest możliwość późniejszego odkręcenia. Takie coś ?

http://www.allegro.pl/ite...awde_warto.html
 
 
meras
Ryżowy


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 385
 #29  Wysłany: 2010-07-01, 22:10   WR Marynek

Witam,
Czy ktoś już podejmował próby poprawy WR w Marynkach ?
Chodzi o to aby można było "przyszpanić" Maryśką na plaży co by szwajcarscy koledzy z wrażenia padli :mrgreen:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #30  Wysłany: 2010-07-01, 22:24   

Na plażę to się bierze divera albo G-shocka. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum