Poprzedni temat «» Następny temat
Dojrzalem do Marina Militare!
Autor Wiadomość
Ram 
Ryżowy
homadżysta


Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 377
Skąd: z somewhere
 #1  Wysłany: 2010-10-26, 19:03   Dojrzalem do Marina Militare!

Jest to moj pierwszy post na tym forum, dlatego witam wszystkich czule i poprosze o porade w skladaniu sobie pierwszej maryny. Czy marina podana na zdjeciu ma zakrecana koronke?


i czy da sie w niej umiescic mechanizm mechaniczny molnia, zamiast obecnego werku automatycznego? Czy bedzie wystarczajaco miejsca? dzieki za odpowiedzi!

 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-10-26, 20:30   

Ten model nie ma zakręcanej koronki, jak chcesz umieścić w tej kopercie mołnię to poszukaj wersji na asianunitasie, wtedy mołnia będzie pasować bez problemu.
_________________
 
 
Ram 
Ryżowy
homadżysta


Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 377
Skąd: z somewhere
 #3  Wysłany: 2010-10-26, 23:04   

Czyli jak juz jest automat to sie nie da zamontowac mechanika? :( Chodzi mi po glowie taki mod mariny jak na zdjeciu


Moze znacie jakies inne modele ktore by pasowaly pod ten model paneraia! Kombinowalem jak mini fiddy ma 44 i jest w kopercie 1950, no i mozna w nim umiescic molnie to moze ten bez oslony koronki ma taka sama koperte. Co o tym myslicie? Chcialbym zeby to byla 44mm 1950 koperta.
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2010-10-26, 23:16   

...a zaglądałeś do tego, albo tego , albo tego wątku, kubama zdradza tam swoje tajniki...
 
 
Ram 
Ryżowy
homadżysta


Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 377
Skąd: z somewhere
 #5  Wysłany: 2010-10-26, 23:26   

Czytalem juz te watki i prawde mowiac to wlasnie dziela Kubama motywuja mnie do tego projektu :grin:
Chcialbym znalezc koperte 1950 44mm bez oslony koronki. Moglbym odkrecic mini fiddeymu te oslone, ale wtedy pozostana dziury i wciecia na podstawe oslony, a tak to ja nie chce. Tez chcialbym miec caly dekiel a nie przeszklony.
Wiecie moze czy dekiel w tej 312stce je wciskany czy zakrecany?
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #6  Wysłany: 2010-10-27, 08:05   Re: Dojrzalem do Marina Militare!

Ram napisał/a:
Czy marina podana na zdjeciu ma zakrecana koronke?
i czy da sie w niej umiescic mechanizm mechaniczny molnia, zamiast obecnego werku automatycznego? Czy bedzie wystarczajaco miejsca? dzieki za odpowiedzi!


Koronka nie jest zakrecana. Mołnia wejdzie bo to jest w zasadzie ta sama koperta co MiniFiddy. Problemem jest mocowanie mechanizmu. Trzeba dorobić pierścień centrujący albo mocować prowizorycznie jak ja na pasek blachy.

Ram napisał/a:
Wiecie moze czy dekiel w tej 312stce je wciskany czy zakrecany?


Dekiel jest zakręcany. W moim miniFiddym zobaczysz inny, taki jak jest montowany w 44mm Luminorach i tego polecam. Szkło jest większe, a dekiel płaski więc wygląda moim zdaniem lepiej.
_________________
Foch und Ch.
 
 
maciek
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-11-09, 14:26   

no to kontynuując... chyba powoli dojrzewam do zakupu pierwszej, a właściwie drugiej, Maryny.
Wczoraj do Kumotra Alamo pojechała pierwsza, która do mnie trafiła. A trafiła tylko z uwagi na celny strzał snajpera. Do tej pory Maryny raczej nie były zegarkami będącymi w sferze moich zainteresowań. A wczoraj..... otworzyłem bąbelkowe pudełeczko :wink: i ustrzelony miesiąc wcześniej zegarek był naprawdę bardzo ciekawy. Powiem więcej, nawet mi się podobał. Był ciut za wielki, bo 47mm, ale naprawdę fajny.

I tak sobie myślę, że przyszła pora na zakup czegoś dla siebie. Przejrzałem ofertę majfriendów, zatokę... i coraz bardziej się gubię. Mnogość modeli jest tak ogromna, że jak przystało na amatora, przestałem odróżniać jedne od drugich. :twisted:
Postanowiłem zatem poradziś się Was drodzy Paneraisti. :wink: Wrzućcie jakieś linki, propozycje, co? :mrgreen:
Zegarek ma mieć nie więcej niż 44mm. Tarcza sandwich (tak to się nazywa...?), najlepiej z pomarańczowymi cyframi. Niebieskie + niebieskie wskazówy, też są ok. :mrgreen: Kolejny automat - średnio, jeżeli juz to z rezerwą chodu. Brak tego okropnego crown guarda. :wink: Koperta najlepiej szczotkowana stal, bez żadnych PVD. Widziałem jakieś takie modele, że pomieszane były cyfry arabskie i rzymskie. Może i to jakaś klasyka, ale też odpada. Bezel mógłby chyba w sumie być jakiś GMT czy coś. Nie wiem czy są modele z centralną sekundą?

Nie upieram się czy ma być to parni, marina czy cokolwiek innego, jest mi to bez róznicy.
Gdyby coś Wam się w oczy rzuciło - dajcie znać. :wink:
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #8  Wysłany: 2010-11-09, 14:43   

Taka?


http://www.jacksontse.com/mm164.html
_________________
Foch und Ch.
 
 
maciek
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2010-11-09, 14:51   

kubama napisał/a:
Taka?
[url=http://img217.images...to3.jpg]Obrazek[/URL]

http://www.jacksontse.com/mm164.html


tą widziałem, straaaasznie podoba mi się toto:



nawet może i baterię bym przebolał... ale ten dzyndzel jest straszny. :wink:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #10  Wysłany: 2010-11-09, 14:57   

Wygląda świetnie, cena $64 więc niewysoka...
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #11  Wysłany: 2010-11-09, 15:07   

To najładniejsze kwarcowe chrono na rynku :)
_________________
Foch und Ch.
 
 
maciek
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-11-09, 15:12   

a da się z majfriendami na tyle zakombinować, żeby wsadzili to coś w kopertę bez guarda?
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #13  Wysłany: 2010-11-09, 15:14   

Nie ma takiej koperty.
_________________
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #14  Wysłany: 2010-11-09, 15:21   

Te chrono jest tak blisko pierwowzoru że aż jest piękne ;)
_________________

 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #15  Wysłany: 2010-11-09, 15:23   

Ten dzyndzel dośc perwersyjnie odstaje ale taki urok tych zegarków. Tam wszystko jest przesadzone ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum