Poprzedni temat «» Następny temat
ORSA Monstrum
Autor Wiadomość
n1joker 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 614
Skąd: WM
 #1  Wysłany: 2010-11-27, 17:43   ORSA Monstrum

To był impuls. Nie planowałem tego zegarka. A jednak prawie bez namysłu go kupiłem ...

ORSA Monstrum, bo o niej mowa była wypuszczona w 5 wersjach kolorystycznych po 100 szt w każdej.
Automat z Miyota 8215, 300M WR :)

Wygląd
Ten zegarek budzi skrajne uczucia. Nie dziwi mnie to że może się komuś nie podobać.
Moja żona gdy go zobaczyła stwierdziła: "To najbrzydszy zegarek jaki miałeś. To już te chińskie busole są ładniejsze". Nie zdziwiło mnie to zupełnie gdyż gust zegarkowy mamy diametralnie różny.
Odnoszę wrażenie że ten zegarek z założenia ma budzić skrajne emocje. Albo go nienawidzisz albo go kochasz, nie ma stanów pośrednich.







Koperta
Jak dla mnie to duży plus tego zegarka.
Solidna stalowa piaskowana koperta z koronką na 4 :) Dobrze wyprofilowana więc wygodnie leży na nadgarstku ale przyznać trzeba że wymaga od "nosiciela" raczej solidnego przegubu, czuć że to kawał żelastwa (wg danych internetowych sam zegarek waży 146g). Średnica samej koperty to ok 45,5mm bez koronki, ale bezel jest szerszy niż ona sama (ma jakieś 47mm) więc optycznie zegarek wygląda na jeszcze większy. Osłonięta koronka z grawerem jest odpowiedniego rozmiaru, gwint łapie bardzo pewnie.
Mocowanie paska na skręcane piny, które w zamyśle twórcy wystają po obu stronach uszu. Hmmm, rozumiem strategię, coraz bardziej się do tego przekonuję, ale nie jestem jeszcze na 100% przekonany. Faktycznie z tymi wystającymi pinami wygląda jeszcze bardziej zadziornie. Ale dla przeciwników - na stos za takie fanaberie.





22mm w uszach pozwala na kombinacje paskowe, ale IMHO grubość koperty determinuje też styl paska. Musi być tutaj konkretny grubas, po prostu cieńsze paski nie współgrają z tym klocem.
Firmowa guma jest fajnie wyprofilowana przy uszach, dalej skręcana pinem żeby zegarek lepiej układał się na ręku, ale jak dla mnie jest trochę za cienka w stosunku do samego zegarka.
Zapięcie sygnowane logo ale jakość wykonania nie najwyższych lotów

Rozmiar "lug to lug" to 55mm. Wysokość - 18mm. Waga z paskiem - 180g. Na moim 19,5cm nadgarstku wygląta tak:





A tak w porównaniu z Monsterem:





Tarcza
Bardzo ładna tarcza. Świetnie wykonana, "czysta", równa podziałka, bardzo fajna faktura tarczy, nie jestem tego w stanie uchwycić na zdjęciach ale tarcza jest jakby "perłowa", okienko daty ładnie wkomponowane na czartej.
Wskazówka godzinowa i sekundowa nawiązują do wersji kolorystycznej, w tym przypadku - pomarańcza.
Minusem jest słaba luminova, świeci ale szału nie ma, zdecydowanie wysiada przy seiko, szkoda.





Dekiel
Nooo, małe dzieło sztuki ;) Bez zbędnych komentarzy, to trzeba zobaczyć





Bezel
Bezel na 60 kliknięć obraca się w jedną (lewą) stronę. Chodzi dobrze, ale nie pracuje tak płynnie jak np Seiko.
Bezel jest polerowany czy też chromowany i kontrastuje w połączeniu z "tool'ową" kopertą.
Natomiast wkład bezela, ... hmmm .... jego wygląd to jak dla mnie najsłabsza strona tego zegarka. Wygląda ... hmmm ... jak by to powiedzieć ... hmmm ... "tanio".



Szkło
Wypukły szafir z antyrefleksem grubości 5mm !!! To szkło powoduje u zwolenników zachwyt i pełne politowania spojrzenia adwersarzy w stylu: "no denko od butelki". NIE, odpowiadam stanowczo: "nie, denko od butelki jest dużo cieńsze". ;)
Wprawdzie pod kątem ciężko odczytać czas, ale przyznaję się bez bicia że to szkło ma swój urok. Poza tym w zdecydowanej większości przypadków zerkam na zegarek niekoniecznie po to żeby zobaczyć która godzina ;)





Podsumowując mogę powiedzieć że z Orsą Monstrum jest jak z dziewczynami. Te brzydkie, rude, piegowate, w okularach, też znajdują facetów. I nawet im się podobają. Bywa że zdradzamy z nimi swoje żony (sorry Glycinko), swoje kochanki (sorry Monstery) a bywa że wiążemy się z nimi na dłużej (sorry Rudolf, może kiedyś ... )
Mnie urzekła ta brzydota. Faktycznie, może to najbrzydszy zegarek jaki miałem, ale też najbardziej odjechany.
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #2  Wysłany: 2010-11-27, 17:47   

co ty masz przeciwko rudym i piegowatym??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a na serio - kawał toolwatcha na pewno szybko się nie znudzi! - najlepszą częścią każdej orsy jest dekielek - każdy zegarek powinien mieć taki!
_________________
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2010-11-27, 17:51   

Jest ekstra ale akurat kasy niestety nie miałem - gdybym nie kupił wcześniej innych zegarków to bym Cię uprzedził ;)
:cool:
Wal się :evil:
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
Ostatnio zmieniony przez TowRoupas 2010-11-27, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2010-11-27, 17:53   

:cry: :sad: :neutral: kuwa gdzie ja wtedy byłem jak go wystawiali , gdyby nie to że zrezygnowałem z kizi i tam nie zaglądam by był mój .... a tak to ch.... trudno się mówi .

n1joker niech się nosi !
_________________

 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #5  Wysłany: 2010-11-27, 17:58   

Świetny zegarek - niesamowicie go zazdraszczam (i jednocześnie zadraszczam odpowiedniej wielkości nadgarstka - 55mm L-L to dla mnie o parę mm za dużo).

Jeden z ładniejszych diverków, a bezel wcale nie wygląda tandetnie, ale fajnie wpisuje sie w klimat zegarka.
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2010-11-27, 18:03   

Wal się, kradzieju - gwizdnąłeś mi ją sprzed nosa :evil: :!:
Wisisz flaszkę :!: ;-)
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2010-11-27, 18:38   

...te Orsy to mi się podobały od zawsze. Monsterek przy niej jakiś taki mizerny jest...



...bujaj się Dżokerze
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #8  Wysłany: 2010-11-27, 18:44   

Świetny zegar, gratulacje raz jeszcze
 
 
waldii
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2010-11-27, 19:33   

Piękny zegarek.Wszystko mi się w nim podoba :smile: .
Dekiel rewelacja - Gratuluję
Ostatnio zmieniony przez waldii 2010-11-27, 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2010-11-27, 20:35   

Taki brzydki ze aż piękny, WAL SIĘ.
_________________
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #11  Wysłany: 2010-11-27, 21:16   

Świetna jest ta Orsa :!:
Marek gratulacje, to znaczy wal się :wink:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
maciek
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-11-27, 22:10   

Fantastyczny zegarek, naprawdę dobry zakup! No i nie oszczędzę Ci tradycyjnego WSNR. Czyli Wal Się Na Ryj! :wink:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2010-11-28, 10:26   

Kto mnie zna to wie, że Orsa jest moim marzeniem, choć raczej model Sea Angler. Głównie przez dekiel oczywiście. :mrgreen:

Monstrum jest jednak dla mnie zbyt Monstrum, ale to piękny zegarek. Gratuluję jego posiadania i dobrej recenzji. :grin:
 
 
strix 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4180
Skąd: mam wiedziec?
 #14  Wysłany: 2010-11-28, 11:51   

Zdecydowanie jakbym mogl nosic 55mm lug-to-lug i bym kupil, to bym kochal do bolu :smile:

Pozdr
strix
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #15  Wysłany: 2010-11-28, 12:17   

Świetnie wygląda, gratuluję i zazdroszczę.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum