Duuużyyy Fiddy
Odpowiedz do tematu

: Duuużyyy Fiddy
Od dłuższego czasu nosiłem się ze zrobieniem "1950" po swojemu - tzn. przede wszystkim bez sekundnika, który do tego zegarka (według mnie) nie pasuje. Po drugie nieco opatrzył mi się St36, więc oczywisty wybór padł ma Molniję.

Ale od początku (niestety nie zrobiłem własnych fot komponentów)...
Bazą była koperta Fiddy 47mm

Mechanizm to Molnija 3601

Wskazówki to produkcja Athaya z HF

Z resztą tak samo jak pierścień centrujący mechanizm

i tarcza.

Po dopasowaniu i złożeniu wszystkiego w całość powstało to:






Według mnie na szczególne wyróżnienie zasługują przede wszystkim wskazówki.
Dzięki wysokim tulejkom zarówno na godzinowej jak i minutowej, rozwiązuje się problem "krótkiego" ćwiertnika w 3601.

:
A na żywo wygląda super.
Szkoda tylko, że to 47 mm ;-)

Pietrek
[Usunięty]
:
Wskazówki rzeczywiście bardzo fajne i pewnie można sporo lumy nakleić bez problemu zahaczania minutowej o godzinową. A rozmiar jak najbardziej właściwy, to są bardzo wygodne koperty, mojego fiddy destro z koronką po lewej nie czuć na łapie, zegarek bardziej komfortowy niż niejeden 42mm.

:
Stasiu - fajny. Ja czekam na komponenty do mojego juz od tygodnia k wyprzedziles mnie. Moj nie bedzie juz taki sterylny :)

Gratuluje! Dla niezdecydowanych - rozmiar jest swietny! Zegarek lepiej sie uklada niz mini fiddy w mojej ocenie.

Wojtek

Pozdrawiam
Wojtek
:
Re-we-lac-ja. Super projekt. :cool:

Foch und Ch.
:
Superancki, a wskazówki to mistrzostwo.

:
super wyszło podoba mnie się , ale mi na ten przykład sekundnik w moim 1950 nie przeszkadza .

:
...no, że się powtórzę za pozostałymi - wskazówki są genialne

:
Wskazowki double pencil pasuja idealnie! :grin:
Moj fiddy tez sie robi,niedlugo powinien byc gotowy :D
Ja poszedlem jednak w troche inne slady...z reszta zobaczycie ;)

Stasiu,jedno pytanko - skad brales pasek?Fajny jest,a ja rozgladam sie wlasnie za 26mm do mojego.

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
pytać Stacha skąd wziął pasek to gruby nietakt ;-)

Segoy
:
Zauwazylem wybicia,nie wiedzialem,ze Stach takie robi ; )

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Jakie wybicia Janek? Na pasku?
Projekt super.

Ostatnio zmieniony przez Dominik 2011-09-17, 01:23, w całości zmieniany 2 razy
hrg.pl
:
Tak, na pasku ; )
e.g. "26"

"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
:
Tak, zaczął od jakiegoś czasu wybijać/wypalać rozmiar, co de facto jest bardzo przydatne, jeśli ma się ich więcej w kolekcji. Paski w większości przypadków mają też wybijany swoje "numery seryjne", aczkolwiek nie wiem, jaką Patryk akurat na to stosuje nomenklaturę ;)
Z tego co wiem, kilka sztuk poszło ostatnio w daleki świat, Patryk, może pochwal się ;)

hrg.pl
:
Swietnie wyszedł, gratki :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.