Marine z cyferkami rzymskimi
Odpowiedz do tematu

: Marine z cyferkami rzymskimi
Drodzy koledzy, przyjaciele, najmilsi

Po konsultacjach z Santino, zabieram sie powoli do wykonania wlasnego projektu....

Na poczatek, dla przetarcia szlakow, chce wykonac cos, co jest sprawdzone, sliczne i takie czego mi do kolekcji trzeba, czyli Marine z rzymskimi indeksami

Jak zapewne Pan Bow wie, mam juz Marine z arabskimi, made by Kemmner.

Zegar bedzie napedzany mechanizmem molnija 3602

Koperta zostanie uzyta od mojego Parniska (taka jakiej Santino uzyl w swoim A1)

Wskazowki jak przystalo na marine, barwione termicznie, bijace roznym odcieniem niebieskiego.

Jesli zas chodzi o tarcze, to wykonalem wstepne przymiarki i prezentuje sie ona tak:



Nie ukrywam, ze brak mi na niej jakiegos napisu. Niestety nie mam tak pieknie brzmiacego nicka jak "Santino" wiec musze raczej obmyslec cos nowego. Mialem pomysl na czyms w stylu: pasja w wersji francuskiej, czyli "La Passion"

Bede bardzo wdzieczny za wasze uwagi i wskazowki. Jestem w tym kompletnym amatorem

Blaz
[Usunięty]
:
Hilton. :mrgreen:

Ale tak poważnie to się cieszę z następnego takiego pomysłu. :wink:

:
a moze przerobic tarczę od takiej sekondy,

http://img.auctiva.com/im...93893435_tp.jpg

:
selassje, calkiem to wszystko podobne :)

nie ukrywam jednak, ze jestem pod wplywem Stowy, Steńka i calej tej ekipy :razz:

widac to zreszta chyba na tym moim rysunku. generalnie w moim odczuciu to brak mi tylko napisu, ale nie wiem co by tam umiescic, nie chce tez nic na sile, jak co to wole juz w wersji takowej pozostawic.

probowalem tez z "mechaniczny", ale wtedy jestem coraz bardziej podobny do Santino, a tez tego chce uniknac :wink:


:
Ta Sekonda to inaczej obrandowana Mołnia, więc tarcza będzie pasować bo to ten sam werk

:
sama tarcze mam juz w dordze pocztowej :)

wkleje fotki jak tylko dojedzie

Blaz, jedli isc droga hoteli, to moze na poczatek: "Felix - hotel robotniczy" :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Karolewskiej 2011-09-21, 10:58, w całości zmieniany 1 raz
:
Svedos napisał/a:
Ta Sekonda to inaczej obrandowana Mołnia, więc tarcza będzie pasować bo to ten sam werk


chodziło mi o przerobienie samej tarczy tzn, usunięcie napisu sekonda, made in zsrr itp :)

acha, co do napisu to moze cos po łacinie
jakies
Ad rem
czy inne
Ars amandi


:)

Ostatnio zmieniony przez selassje 2011-09-21, 11:15, w całości zmieniany 1 raz
:
Fajny pomysł , będę kibicował .

: Re: Marine z cyferkami rzymskimi
Karolewskiej napisał/a:
(...) Niestety nie mam tak pieknie brzmiacego nicka jak "Santino" wiec musze raczej obmyslec cos nowego. Mialem pomysl na czyms w stylu: pasja w wersji francuskiej, czyli "La Passion"(...)



A tam, wal Pan "Karolewskiej", takiego czegos na pewno nikt inny sobie nie zrobi ;)

Bardzo mi sie ten pomysl podoba...

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
selassje napisał/a:
Ars amandi

Nooo :mrgreen:

:
A może imię swoje, albo nazwisko...?
Może i jedno i drugie?

Janek tak zrobił, ale nie mogę teraz foty znaleźć.
Janek wkleisz?

:
myslalem jeszcze ewentualnie o swoich inicjalach czyli KK

:
Karolewskiej, - Genialny pomysł - gorąco kibicuję. Obserwując zegarki Santino też nieśmiało o takim czymś myślałem. Czekam na efekty! :grin:

:
Może Charleroi? Szarleuła.
Historia miasta Charleroi zaczyna się w roku 1666. Wiosną tegoż toku Francisco Castel Rodrigo, gubernator Niderlandów w służbie pięcioletniego Karola II, skonfiskował te tereny lokalnym lordom, by wybudować fortecę nad Sambrą. We wrześniu zmieniono nazwę z Charnoy na Charles-Roy, na cześć Karola II. W rejestrze parafii w Charnoy z roku 1666 znaleźć można chronostych FVNDATVR CAROLOREGIVM (MLCDVVVI). Rok później armia Ludwika XIV pod dowództwem Turenne obległy nieukończoną fortecę. Sebastian Vauban dokończył budowy fortyfikacji; przyszłe miasto otrzymało przywileje; zbudowano most na rzecze, a wolna ziemie została rozdzielona pomiędzy mieszkańców.
– miasto w zachodniej Belgii, w prowincji Hainaut. Leży na północno-zachodnim krańcu wyżyny Condruzien Plateau (Ardeny), nad rzeką Sambrą (lewy dopływ Mozy). Mieszkańcy miasta są nazywani Carolos.

hrg.pl
:
Karolewskiej napisał/a:
myslalem jeszcze ewentualnie o swoich inicjalach czyli KK

Krzysztof Krawczyk :shock: :lol:

Edit: Split, ale co autor ma na myśli?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.