Poprzedni temat «» Następny temat
Citizen AT0360-50L
Autor Wiadomość
Fixxxer 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 21 razy
Wiek: 42
Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 3217
Skąd: LDZ
 #1  Wysłany: 2014-01-04, 22:09   Citizen AT0360-50L

Witam witam,

W szale przedświątecznych zakupów sobie ustawiłem snajpera na parę zegarków na Alledrogo. Maksymalne ceny podawałem nie za wysokie, a nóż coś wpadnie okazyjnie. No i coś wpadło (nawet nie zauważyłem od razu). Był to średniej urody Citek AT0360-50L. Opis piękny: że mechanizm H500 Eco-Drive, GMT, chrono, super ekstra fantastic, original itp.

Model kosztujący lekko ponad 1000PLN ustrzelił się za 455PLN. Hmmmm... podejrzana sprawa. Zdjęcia były dosyć dobre więc, po małym researchu w sieci, zapłaciłem sprzedającemu i czekałem na przesyłkę. Na kizi był temat o podróbie tego modelu ale jako znak rozpoznawczy był tam podany brak numeru mechanizmu w dolnej części tarczy. Ten egzemplarz takowy numer posiadał więc troche się uspokoiłem. Przyjdzie, jak się nie spodoba to się odsprzeda.

Zegarek dotarł do mnie w wigilię i po rozpakowaniu i krótkiej zabawie moje wątpliwości wzbudził lekko latający (przy obracaniu właściwą koronką) wewnętrzny bezel. Potem lupa w oko i co się okazało? Numer mechanizmu z tarczy nie zgadzał się z numerem wygrawerowanym na deklu. Po chwili namysłu złapałem za klucz do odkręcania dekli i o zgrozo... eco-drive jak cholera :P :shock:

Sprzedawca bardzo opieszały w odpowiadaniu na maile. Niby święta, ale w codziennych logowaniach na Allegro mu nie przeszkodziły. Dopiero jak do niego zadzwoniłem w niedzielę po świętach (oczywiście nie odebrał) to za chwilę postanowił odpisać. I tak się bujaliśmy przez kilka dni mailowo. Oczywiście o niczym nie wiedział itp. itd. Już nie będę w to wnikał i dociekał... :facepalm: Kasa w końcu wróciła na PayU. :)

Zdjęcia sobie zrobiłem jakbym miał z gościem problemy po odesłaniu zegarka:

Tarczowo


Numer z tarczy


Numer z dekla


I bransa


A w środku ekskluzywna Miyota FS00 w eleganckim plastiku. :)


Może wiele wskazywało na to, że jest to podróba. Nie wiem, aż tak się nie znam więc dałem się nabrać. Temat dla potomności i jako przestroga dla takich laików jak ja.

pozdrawiam,
Radek
_________________
..::Mam i ja::..
..::Fotoplastikon::..
Ostatnio zmieniony przez Fixxxer 2014-01-15, 22:28, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9081
Skąd: Polska
 #2  Wysłany: 2014-01-04, 22:15   

Nawet Citki już podrabiają :/
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18496
Skąd: Biała Podlaska
 #3  Wysłany: 2014-01-04, 22:22   

No łapią się za wszystko. Trzeba uważać i nie brać udziału w licytacjach takich "okazji". Widać, że w PL tylko w sprawdzonych sklepach można kupować albo od użytkowników forum.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2195
Skąd: z gór nizinnych
 #4  Wysłany: 2014-01-05, 10:43   

W sklepach?

Właśnie dla uniknięcia wtopy zamówiłem pewną rzecz w sklepie firmy. Dużej firmy z licencja na zabijanie i innymi certyfikatami. Zapłaciłem i towar był u mnie na drugi dzień.
Wszystko super.

Towar okazał się prymitywną podróbką i prawie miesiąc musiałem udowadniać sprzedawcy, że wepchnął mi podróbkę.

Skończyło się zwrotem towaru i zwrotem kasy. Ale kosztowało mnie to wiele nerwów, kupę kasy na materiały pozwalające udowodnić sprzedawcy, że wcisnął mi fejka oraz zmarnowany miesiąc bez urządzenia.

Po tym doświadczeniu , powiem Wam, że nie wiem, jak kupować .
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #5  Wysłany: 2014-01-05, 10:51   

Eustachy napisał/a:
Towar okazał się prymitywną podróbką i prawie miesiąc musiałem udowadniać sprzedawcy, że wepchnął mi podróbkę.


Bo zamiast się z nim bujać, powinieneś szanownego poinformować że czekasz na zwrot do dnia X, a w dniu X+1 udajesz się na lokalny komisariat policji celem złożenia doniesienia o popełnienia przestępstwa. Jeśli takie rzeczy robi sklep, to jego szacowny właściciel podpada pod paragraf o odpowiedzialności karnej zagrożonej karą pozbawienia wolności do lat 5 - art. 305 Ustawy prawo własności przemysłowej.
De facto, i tak powinieneś to zrobić, ponieważ nie informując o popełnieniu przestępstwa, sam popełniasz przestępstwo.
_________________
 
 
Eustachy 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 2195
Skąd: z gór nizinnych
 #6  Wysłany: 2014-01-05, 15:26   

Żeby zgłosić cokolwiek, trzeba mieć pewność. Musiałem zgromadzić potrzebną literaturą oraz dostałem opinię od producenta. Te dokumenty dopiero postawiły sprzedawcę pod ścianą i natychmiast uznał reklamację.

Nie jestem frajerem, zgłaszającym reklamację na podstawie postów z forum czy mojego widzimisię.
_________________
"Od dawna już nie nosiłem zegarka. Przeszkadzał mi. Czułem się źle. Miałem wrażenie, że coś pęta mi przegub."

E.Stachura " Cała jaskrawość "
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2014-01-05, 15:38   

No to jeszcze gorzej, bo wykonałeś kawał nie swojej roboty tak naprawdę. To robota prokuratury. Twoim zadaniem jest złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, o ile nie jesteś pewien.
W przypadku Radka, sprawa jest oczywista po odkręceniu dekla.
Zastanów się, mówię całkiem serio, czy nie zgłosić tego gdzie trzeba, zwłaszcza że masz na to kwity pifko Takich gnoi powinno się tępić jak pluskwy, bo ciebie nie udało się wydmuchać, ale wydmuchali 10 innych osób pewnie :evil:
_________________
 
 
Apa13 
Klon Sprzedawcy Ryżu
Artur


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 9081
Skąd: Polska
 #8  Wysłany: 2014-01-05, 15:40   

Ciekawe ile z tych osob wiedzą, ze to podrobka? Część dowie się dopiero w serwisie skarżąc sie na Ecodriva.
_________________
"Mnogość zegarków nie zwiększy zasobu czasu." AP
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #9  Wysłany: 2014-01-05, 15:47   

Eustachy napisał/a:
Żeby zgłosić cokolwiek, trzeba mieć pewność.


Nie prawda. Składasz zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, a prokuratura za pośrednictwem policji działa dalej.

[ Dodano: Nie Sty 05, 2014 15:47 ]
O, widzę, że już się Krzysztof wypowiedział ;)
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2014-01-05, 15:49   

Podróby to oszustwo,a oszustwo jest ścigane z urzędu,wystarczy doniesienie do prokuratury i to oni są od zebrania materiału dowodowego ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum